Besiktas - Yusuf Simsek

Yusuf Şimşek (d. 20 Temmuz 1975; Elmalı, Antalya), Türk futbolcu. Denizlispor’un teknik direktörlüğünü yapmaktadır.

Antalya’nın Elmalı ilçesine bağlı Akçay kasabasında dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamlamak için Demre’ ye gelen Yusuf Şimşek, 16 yaşında Antalya Süper Amatör Ligi takımlarından Demrespor’ da futbola başlamıştır. Demre’ de lise eğitimini tamamladıktan sonra göstermiş olduğu performansla bir diğer amatör takım olan Kemerspor’ a transfer olmuştur. Kemerspor un o yıl Türkiye Profesyonel 3.Ligine yükselmesi nedeniyle ilk kez 19 yaşında Kemerspor formasıyla profesyonelliğe ilk adımını atmıştır. Kemerspor’ da bir sezonda göstermiş olduğu yüksek performansla yıldızı iyice parlayan Yusuf Şimşek, birçok klübün dikkatini üzerine çekmiştir. Ve sezon bitiminde Süper Lig takımlarından Denizlispor ‘a transfer olmuştur.

Denizlispor’da geçirdiği dört sezondan sonra büyük kulüplerin dikkatini çekmiş ve 2000 yılında Fenerbahçe ile sözleşme imzalamıştır. Orada geçirdiği dört sezon ve kazanılan bir şampiyonluk sonrası ilk 11’de oynamak istediği için Gaziantepspor’a kiralanmıştır. Ankaraspor’da da kiralık oynadıktan sonra bonservisiyle Akçaabat Sebatspor’a verilmiş. Sezon sonunda bonservisiyle eski takımı Denizlispor’a geçmiştir. Denizlispor’da yakaladığı başarı sayesinde Beşiktaş’a transferi gerçekleşti. 32 yaşında ilk kez milli takıma çağrıldı. Bu dönemdeki futbolu Roberto Carlos tarafından Zinedine Zidane’a benzetilerek övgü aldı.

Tuttuğu takım tartışmaları ve yaşıyla ilgili eleştirilere rağmen hem Türkiye Kupası’nın, hem de Süper Lig şampiyonluğunun kazanılmasında, attığı goller ve yaptığı asistlerle büyük katkı sağlamıştır. Oyun stili eski Beşiktaş’lı Yusuf Tunaoğlu’na benzetilmektedir.

1.88 m boyunda olan oyuncu klas futbolu ve yürüyerek adam geçme özellikleriyle tanınır.

Yusuf Şimşek şu anda futbola başladığı Demrespor’un fahri yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Turgutluspor ve Antrenörlük

Yusuf Şimşek, 2011-2012 sezonu öncesi Turgutluspor ile futbolcu-teknik adam olarak anlaşmaya vardı.

Teknik direktörlük kariyeri

Yusuf Şimşek, 2012-13 sezonu yaz döneminde eski takımı olan Denizlispor’a teknik direktör olarak görevinin başına getirilmiştir. Ancak Denizlispor’un yeni başkanı Süleyman Urkay kulübün teknik direktörlüğüne Arif Erdem’i getirince Yusuf Şimşek Denizlispor’dan ayrıldı.

4 Ekim 2013 tarihinde Denizlispor Kulübü’nün resmi web sitesinden yaptığı açıklamada Yusuf Şimşek’in yeni teknik direktörleri olduğu açıklandı.

[vertical_separator]
[one_third title=””]

Geldiği sezon?

2009-2010[/one_third]
[one_third title=””]

Maliyet

750.000 Euro[/one_third]
[one_third_last title=””]

Istatistikler

Besiktas: 42 maç 6 gol

[/one_third_last]

Yusuf Simsek hakkindaki videolar

[vertical_separator]