Lica Nunweiller (d. 12 Aralık 1938, Piatra Neamţ, Romanya) Rumen futbolcu.

Futbola 9 yaşında Unirea Tricolor Bükreş takımında başladı. Bir sene sonra Venus UCB Bükreş, sonraki seneyse 1957’ye dek Dinamo Bükreş altyapısında oynadı. 1957-58 sezonunda Bükreş’in altyapısı Dinamo Obor Bükreş’te oynadı. Bir senelik Pompierul Bükreş arasından sonra Dinamo Obor Bükreş ile ikinci ligde ikinci olunca 22 yaşında A takıma yükseldi. Sol kanatta oynayan Nunweiller, hemen takımda yer aldı. Takımda ağabeyi Radu Nunweiller ile önemli bir yere sahipti. 1967’ye kadar takımının önemli isimlerinden oldu. 1962-65 arası üst üste 4 lig şampiyonluğu gördü. UEFA Kupası’nda Inter Milan, Real Madrid, Galatasaray gibi ünlü takımlara karşı oynadı. Bu dönemdeki diğer önemli takım arkadaşları İlie Datcu ve Mircea Lucescu’ydu.

1967’de birinci lige yeni çıkan Dinamo Bacau takımına geçip iki sezon forma giydi. 1969-70 sezonu için Bükreş’ten takım arkadaşı Corneliu Popa ile Beşiktaş JK’ya geldi. Takımın ilk yabancılarından olup, büyük ümitlerle getirilen oyuncu sadece bir lig maçında forma giydikten sonra beğenilmedi ve takımdan ayrıldı. Sezonu tekrardan Bükreş’te bitirdi ve futbola son noktayı koydu.

Diğer kardeşleri de futbolcu olan Lica Nunweiller’ın kardeşlerinden Ion Nunweiller, Fenerbahçe’de forma giymiş ve Bursaspor teknik adamlığı yapmıştır.

Milli takım kariyeri

Nunweiller, Romanya Milli Futbol Takımı’nda da forma giymiştir. 8 Ekim 1961’de Bükreş’te Türkiye ile oynanan hazırlık maçı ile ilk kez milli oldu. Daha sonra 4 hazırlık maçında daha forma giydi. Bu maçların dördünde Dinamo Bükreş, birinde ise Dinamo Bacau forması giyiyordu.

[vertical_separator]
[one_third title=””]

Geldiği sezon?

2005-2006[/one_third]
[one_third title=””]

Maliyet

1 milyon Euro[/one_third]
[one_third_last title=””]

Istatistikler

Werder Bremen: 169 maç 88 gol
Besiktas: 14 maç 5 gol

[/one_third_last]

Nunweiller hakkindaki videolar

[vertical_separator]