Osvaldo Darío Nartallo (d. 7 Eylül 1972 Buenos Aires, Arjantin), forvet pozisyonunda oynayan Arjantinli eski futbolcudur.

Kariyeri

Futbol yaşantısına Arjantin’de başlayan Nartallo, burada 3 sezon oynadıktan sonra Güney Afrika’nın Orlando Pirates takımına transfer oldu. Burada 1 sezon oynadıktan sonra Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş ve Türkiye’ye gelen ilk Arjantinli futbolcudur. 1993-1994 sezonunda Beşiktaş’ta 8 numaralı formasıyla oynadı. Sonraki sezon Petrol Ofisi Spor Kulübü’ne transfer oldu. Beşiktaş`ta oynadığı süre içerisinde 37 maçta görev aldı ve 10 tanesi ligde olmak üzere 13 gol attı. Sezonu Feyyaz Uçar’dan sonra, Oktay Derelioğlu ile beraber takımın en golcü ikinci futbolcusu olarak tamamladı.

Bir sonraki sezon Petrolofisi’nde başarılı bir performans sergiledi ve bir sezon oynadıktan sonra kısa süre İspanya takımlarından Granada CF’ye transfer oldu. Daha sonra yeniden Güney Amerika’ya dönerek Kolombiya Ligi takımlarından Envigado Fútbol Club’de oynadı. Bir sezon bu takımda oynadıktan sonra Meksika’ya giti. Meksika’da Puebla FC, Toros Neza ve Querétaro FC takımlarında 4 sezon geçirdi.

Son olarak yeniden Arjantin’e döndü ve San Lorenzo takımının formasını giydi. Nartallo, 2003 yılında futbolu burada bıraktı.

[vertical_separator]
[one_third title=””]

Geldiği sezon?

2005-2006[/one_third]
[one_third title=””]

Maliyet

1 milyon Euro[/one_third]
[one_third_last title=””]

Istatistikler

Werder Bremen: 169 maç 88 gol
Besiktas: 14 maç 5 gol

[/one_third_last]

Nartallo hakkindaki videolar

[vertical_separator]