BeşiktAşk

Rade Paprica

Rade Paprica

Rade Paprica

Beşiktaş | Yabancı oyuncular

Rade Paprica (d. 1956, Bosna-Hersek) Boşnak futbolcu

Futbola FK Sutjeska Foča kulübünde başladı. 1977′de 21 yaşında Saraybosna takımı FK Željezničar Sarajevo’ya transfer oldu. İlk sezonunda takımıyla Yugoslavya 1. Ligi’ne çıktı. 1978-79 sezonunda ilk kez oynamaya başladığı Yugoslavya liginde takımının en golcü ismi oldu. 1981′e kadar takımın en etkili ve golcü isimlerindendi. Toplamda 7 yıl boyunca oynadığı takımında 1984′te ayrıldı. Bu dönem boyunca bir kere Yugoslav Kupası ikincisi olup, son sezonunda da lig 3.lüğü gördü. Son sezonunda takımın UEFA Kupası’na katılmasını sağlayan isimlerden biri oldu.

1984′te PAOK takımına transfer oldu. İlk sezonunda lig şampiyonluğu gördü. Ancak ikinci sezonda bir başarı yakalayamadılar. Sezon arasında Željezničar Sarajevo’ya geri döndü. Yarım sezonda kaldıoğı takımda 19 maçta 7 gol atmayı başardı.

1986′da Yugoslav antrenör Miloş Milutinoviç tarafından Beşiktaş’a transfer edildi. Lig şampiyonluğunu son haftaya kadar takip etseler de şampiyonluk gelmedi. Ancak Paprica, takımın asıl forvet tercihlerinden olmadı. 19 lig maçında forma giyen futbolcu 3 gol attı. Şampiyon Kulüpler Kupası’nda çeyrek final gören Beşiktaş’ta 4 maçın sadece birinde yedeklerden oyuna girebildi. Bekleneni veremeyen futbolcu sezon sonu takımdan ayrıldı.

1987-88′de Yunanistan’a dönen Paprica bu sefer Apollon Kalamarias F.C.’ye transfer oldu. Başarısız geçen bir sezon sonra Kıbrıs’a gitti. APOP Paphos takımında 3 sezon oynayan Paprica, büyük bir başarı elde edemedi. Futbolu bıraktıktan sonra bir dönem PAOK takımının altyapı koçu oldu.


Paprica hakkindaki videolar

Written by Kaan

Henüz yorum yok

Bir Cevap Yazın

Stop CISPA