Jonas Svensson, Norveçli bir futbolcudur ve genellikle sağ bek mevkiinde görev yapmaktadır. 6 Mart 1993 tarihinde Norveç’in Verdal şehrinde dünyaya gelmiştir. Futbol kariyerine genç yaşlarda yerel kulüplerde başlamış ve profesyonel kariyerine ilk adımlarını, Norveç’in en köklü ve başarılı futbol kulüplerinden biri olan Rosenborg takımında atmıştır. Jonas Svensson, burada gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmiş ve kısa sürede takımın değişmez isimlerinden biri haline gelmiştir.

Daha sonra 2016 yılında Hollanda Eredivisie ekiplerinden AZ Alkmaar’a transfer olmuştur. AZ Alkmaar formasıyla Hollanda liginde başarılı bir performans sergileyen Svensson, sağ bek mevkiindeki güvenilir oyunu ile taraftarların ve teknik direktörün takdirini kazanmıştır.

Milli takım düzeyinde de başarılı bir kariyere sahip olan Jonas Svensson, Norveç Milli Futbol Takımı formasını giymekte ve ülkesini uluslararası arenada temsil etmektedir. 2021 yılında yolu Adana Demirspor’a düşmüştür ve oradan 2023 yılında bedelsiz olarak Beşiktaş’a katılmıştır.